Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na wystawę kaligramów Barbary Galińskiej

Data: 22.02.2019 r., godz. 10.00    1100
pt. "Zwierszyki, czyli wiersze Jana Brzechwy i nie tylko".

Jest to wystawa wypożyczona z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

ZWIERSZYKI – to cykl kaligramów Barbary Galińskiej z wierszami o zwierzętach. Autorka opracowała w ten sposób całe „ZOO” Jana Brzechwy (19 wierszy) i na tym nie poprzestaje.

Zwierszyki bawią małych i dużych. Nie odczytuje się ich z beztroską łatwością, a odnalezienie poszczególnych wyrazów czasem zajmuje dłuższą chwilę. Jednak daje przy tym dużo satysfakcji i radości zmuszając jednocześnie do sporej koncentracji.

Barbara Galińska – z wykształcenia architekt, z zawodu ilustrator, grafik, dekorator i animator filmów rysunkowych. Z wielkiego zamiłowania kiedyś fotograf, teraz kaligraf. Kaligrafię traktuje bardzo szeroko. Udowadnia często, że pisać można na wszystkim i każdym narzędziem. Prowadzi warsztaty i pokazy różnych form kaligrafii zachęcając do zabawy literami. Współtworzy Warszawski Dom Kaligrafii.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 4 marca 2019 r. - zapraszamy!