BIBLIOTEKA BLISKA PRZYRODZIE

Data: 17.07.2018 r., godz. 08.00    1096
Ratujemy ptaki!
W ogrodzie na terenie naszej biblioteki pracownik znalazł leżącego w trawie, młodego jerzyka. Natychmiast zareagowaliśmy. Postanowiliśmy przekazać jerzyka pracownikowi Mazowieckich Parków Krajobrazowych, który właściwie postępując uratuje znalezionego ptaka.
Jerzyk to gatunek ptaka z rodziny jerzykowatych, podobny do jaskółki, który większość czasu spędza w powietrzu, gniazduje w obszarach miejskich.
Cieszymy się, że na podjętej przez nas współpracy z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym korzystają też ptaki. W związku z tym ,że postanowiliśmy, żeby nasza biblioteka położyła nacisk na wartości przyrodniczo - ekologiczne, odbywają się spotkania dla dzieci i młodzieży z powiatu otwockiego. Niedawno gościliśmy w naszej bibliotece pracownika Parków, który przedstawił zaproszonej przez nas młodzieży bardzo ciekawą prelekcję dotyczącą między innymi gniazdowania. Zachęcamy wszystkich czytelników- żyjmy bliżej przyrody.

Zaleska A.