Narodowe Czytanie "Trylogii" Sienkiewicza w Otwocku

Data: 03.09.2014 r., godz. 10.00    916
6 września w Parku Miejskim w Otwocku o godz. 12.00 Przedstawiciele władz Miasta i Powiatu będą czytać "Trylogię" Sienkiewicza. Zapraszamy!
Narodowe Czytanie w Otwocku

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza na bezprecedensowe wydarzenie w naszym mieście, gdzie siły Powiatu Otwockiego i Miasta Otwocka połączą się w jedno, aby wspólnie wziąć udział w Narodowym Czytaniu - ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W całej Polsce 6 września w sobotę będą w niej uczestniczyć mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W roku ubiegłym cała Polska czytała dzieła Aleksandra Fredry. W najbliższą sobotę po raz pierwszy oficjalnie weźmie w niej udział także Otwock i będziemy wspólnie czytać „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

- W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza – pisze Prezydent Bronisław Komorowski na stronie Prezydent.pl - W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

„Trylogię” Sienkiewcza czytać będą przedstawiciele Miasta i Powiatu Otwockiego 6 września w Parku Miejskim (przy deszczowej pogodzie w Auli LO Gałczyńskiego) o godz. 12.00.

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Otwocka oraz Powiat Otwocki, a merytorycznie nad całością będą czuwać Biblioteka Miejska w Otwocku oraz my.

Serdecznie zapraszamy naszych Czytelników do przyjścia na tę wyjątkową imprezę, na której będziemy prezentować również dzieła Sienkiewicza pochodzące z naszych zbiorów. Ciekawostką naszej wystawy będzie książka napisana przez współczesnego autora, która jest kontynuacją Pana Wołodyjowskiego.

Bądźcie z nami!