Warsztaty edukacyjne z pisarką Moniką Sawicką

Data: 20.11.2017 r., godz. 08.00    1006
14 listopada w PBP odbyły się ciekawe warsztaty literacko - edukacyjne
14 listopada odbyły się w naszej bibliotece warsztaty literacko edukacyjne prowadzone przez Monikę Sawicką, autorkę książek dla dorosłych i dzieci.

Tego dnia odbyły się 3 bardzo interesujące spotkania dla dzieci i młodzieży z powiatu otwockiego. W warsztatach udział wzięli: przedszkolaki z Przedszkola Nr 4 w Otwocku, uczniowie klasy IV, V i VI ze szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu, a także młodzież gimnazjalna z klasy II d ze szkoły Podstawowej Nr 3 w Otwocku.

W najmłodszych grupach Pani Maria Sawicka w sposób bardzo ciekawy i przystępny opowiadała o „Kajtusiu Szczęściarzu” książce, którą napisała specjalnie dla dzieci. Po ciekawym spotkaniu można było zakupić książkę z dedykacją i autografem pisarki.

Zadaniem młodzieży gimnazjalnej podczas warsztatów było stworzenie własnej książki marzeń. Efektem końcowym były piękne prace, książki marzeń, które zostały w naszej bibliotece, aby w przyszłości jej twórcy mogli skonfrontować swoje marzenia z rzeczywistością.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Agnieszka Zaleska